Dlaczego są nam potrzebne kursy zawodowe po studiach? | eduedu | e-blogi.pl
eduedu
Dlaczego są nam potrzebne kursy zawodowe po studiach? 2015-05-03


Wiele osób myśli, że po zakończeniu swojej edukacji i odebraniu dyplomu, który będzie potwierdzał uzyskanie tytułu magistra, ich przygoda z edukacją zakończy się. W obecnych czasach, gdy przyrost wiedzy jest tak duży, nie sposób jednak uciec od ciągłego kształcenia i doskonalenia swoich kompetencji. Jest to więc jeden z powodów, dla których wykształconym ludziom potrzebne są kolejne kursy zawodowe. Jakie są inne przyczyny takiego staniu rzeczy?

Studia często nie dają uprawnień


Ukończenie niektórych kierunków niestety nie daje absolwentom żadnych uprawnień. Te uprawnienia muszą więc być uzyskiwane za pośrednictwem dodatkowych kursów zawodowych. Jest to dość trudna sytuacja, bo pięć lat nauki może tak naprawdę zdać się na nic.

Musimy się przekwalifikowywać

Często młodzi ludzie idą na studia, bo marzą, aby pracować w takim czy takim zawodzie. Później okazuje się, że rzeczywistość bywa brutalna - nie mogą znaleźć pracy w zawodzie. Konieczne jest wtedy pozyskanie nowych umiejętności, które poparte będą dyplomem bądź certyfikatem. Znalezienie nowej pracy, w całkowicie innej branży staje się wtedy o wiele łatwiejsze.

Czy już na studiach warto poszukiwać kursów?

Wszystko zależy od tego, jaki masz plan na siebie i co zamierzasz robić po studiach. Radzę ci, abyś dokładnie przemyślał, czym chcesz się w życiu zajmować, jakie role zawodowe chcesz pełnić. Poszukuj kursów, ale zapisuj się na nie z rozsądkiem. Nie warto bowiem iść na kurs, który nic nowego nie wniesie do twojego życia, bądź będzie całkowicie odmienny z twoimi preferencjami zawodowymi. Dodaj komentarz


e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]