eduedu | e-blogi.pl
eduedu
Co powinien robić student na wakacjach? 2015-07-09

Większość studentów zakończyła już swoje sesje, pozdawała egzaminy, bądź czeka na poprawkę we wrześniu. Teraz studenci powinni zastanowić się, co mogą robić podczas wakacji - czy będzie to całkowite błogie lenistwo, zwiedzanie świata i dzikie szaleństwo, a może przygotowanie do wejścia w dorosłe życie?

Harmonia przede wszystkim

Student powinien zadbać i o zrelaksowanie się na wakacjach, ale także o zdobycie nowego doświadczenia zawodowego czy po prostu zdobycie oszczędności na życie studenckie i wakacyjne wyjazdy. Z tego względu student może pierwszy miesiąc spędzić na praktykach bądź w pracy, a kolejne miesiące przeznaczyć na wypoczynek. Kolejność może być także odwrotna, ale ważne jest zwrócenie uwagi, aby wykonywać różne aktywności.

Kursy i szkolenia

Latem organizowane są wakacyjne obniżki na różnorodne kursy i szkolenia. Dzięki temu można znaleźć ofertę naprawdę rozwijającego szkolenia, które będzie w okazyjnej cenie. Studenci mogą takie zniżki wykorzystać. I dzięki temu w wakacje zdobyć kolejne doświadczenie oraz kolejne certyfikaty czy dyplomy.Ucz się o doskonaleniu od najlepszych! 2015-07-03

Dzisiejszy post nie będzie poświęcony o couchingu czy mentoringu, ale nawiązywać będzie do koncepcji ciągłego doskonalenia - kaizen. Ta koncepcja nie odnosi się do ciągłego doskonalenia umiejętności pracowników, ale do poprawiania i usprawniania działalności przedsiębiorstwa. Oczywiście jedną ze składowych jest zwiększanie umiejętności pracowników, ale większy nacisk w koncepcji kaizen kładziony jest na lean manifacturing i odchudzanie organizacji. Brzmi ciekawie?

Kaizen i cała koncepcja

O lean manufacturing dowiedziałam się na studiach, jednak ta koncepcja została przedstawiona nam bardzo ogólnikowo. Postanowiłam więc samodzielnie zdobyć dodatkowa wiedzę i zapisać się na szkolenie. Długo szukałam firmy, która podejmuje się realizacji szkoleń z takiego zakresu tematycznego. W końcu znalazłam kilka ofert godnych uwagi.

Praktycy i ich wiedza

Skorzystałam z oferty OpEx Group ( http://www.e-opex.pl ), ponieważ zauważyłam, że szkolenia prowadzone są przez praktyków, którzy na co dzień stykają się z problemami lean manufacturing. Na studiach większość przedmiotów wykładają nam znudzeni życiem wykładowcy, którzy ne mają pojęcia o zastosowaniu danej koncepcji w praktyce. Na tym szkoleniu było zdecydowanie inaczej.

Six Sigma

Szkolenie wzbogaciło moją wiedzę z zakresu koncepcji lean manufacturing oraz statystycznej kontroli jakości, czyli six sigma. Jestem zadowolona, że wzięłam udział w szkoleniu.e-blogi.pl
  e-blogi.pl  [Załóż blog!] rssSubskrybuj blogi
[Zamknij reklamy]